Jó helyen jár, ha tudását szeretné elmélyíteni, piacképessé tenni, beruházna saját jövőjébe. Itt az AutoCAD összes változatával kapcsolatban kiadott, minden könyvünket megtalálja. Ilyen könyvek papírosan - részint óriási terjedelmük, részint a két verzió közt rendelkezésre álló rövid idő, azaz egy év miatt - soha nem jelentek meg. Régebben (csaknem egy évtizede) voltak ugyan töredék terjedelmű papíros kiadványok is.
Gondolja meg:
- új könyveinket is nagy árengedménnyel áruljuk,
- e könyvek a milliós árú szoftver árának egy százalékáért használhatóvá is teszik azokat,
- könyveink didaktikusan és kezdők számára is érthetően épülnek fel (mivel nem zsákbamacskát árulunk - tekintsenek bele az ingyenesen letölthető részekbe),
- a könyvek ára a hasonló papíros kiadványok árának kevesebb, mint fele,
- könyveinkhez klasszikus szépirodalmi ajándékok is járnak.
A "Biblia" elnevezésű kiadványaink a külön kiadott összes (10) kötetet egyben, kiegészítve tartalmazzák!
Az AutoCAD 2016 újdonságai
- Új beállítási lehetőségeket használhatunk a négyszögletes és poligon revízióbuborékok kialakításához. Módosítottak a fogókkal végezhető szerkesztési műveleteken. Revízióbuborékot egyszerűen létrehozhatunk zárt síkidomokból is. Ilyenkor a revízióbuborék módosításakor az eredeti – létrehozáshoz használt – objektum csúcsponti, körnegyedelő, illetve felezőponti fogóit is alkalmazhatjuk. A revízióbuborék szakaszokkal bővíthető vagy szűkíthető a helyi menü Módosítás parancsával.
- A bszöveg objektumok új tulajdonsága a szövegkeret.
- A tárgyraszterek között megjelent a geometriai középpont is, amely zárt poligon súlypontját jelöli ki.
- Továbbfejlesztették a parancselőnézetet a SIMÍT, RADÍR, LÉPTÉK, NYÚJT és FORGAT parancsokhoz.
- A MÉRET parancs továbbfejlesztett változata a kijelölt objektum típusa alapján határozza meg a létrehozott méreteket. A méretezési opciókat a helyi menüben vagy a parancssorban érjük el. A mutatót egy objektum fölé mozgatva megjelenik a méret, amelyet kattintással helyezhetünk el. Még az elhelyezés előtt válthatunk a sugár és átmérő méret között.
- A Nyomtatás párbeszédpanelt kiegészítették a PDF beállítására szolgáló Tulajdonságok gombbal. A PDF fájlba exportálhatjuk a rajz összes hivatkozását, amelyet a PDF megtekintésekor navigálásra használhatunk. A TrueType betűtípusok kereshetők a PDF fájlban, az SHX betűtípusok a PDF megjegyzéseiben.
- A rendszerváltozó-figyelővel könnyen felismerhetjük a fontos rendszerváltozók módosulását és egyszerűen visszaállíthatjuk azokat a korábbi értékre. A módosulásokhoz figyelmeztető üzenetet kapcsolhatunk.
- A CURSORBADGE rendszerváltozóval szabályozhatjuk az egérmutató mellett megjelenő figyelmeztető jeleket.
- A rajzhoz Navisworks koordinációs modellt csatolhatunk. A beillesztési párbeszédpanelen megadhatjuk az útvonal típusát, a beillesztési pontot, a léptéket és elforgatást (mint a blokkoknál). A rajzi geometria elrejthető vagy elhalványítható, hogy megkülönböztessük a koordinációs modelltől. A csatolt koordinációs modellt a Külső referenciák palettáról vezérelhetjük.
- BIM 360 Glue szolgáltatásból is csatolhatunk koordinációs modellt a rajzhoz az AutoCAD BIM 360 bővítmény segítségével.
- Továbbfejlesztették a pontfelhők feldolgozását is. Most már közvetlenül a pontfelhőre is rajzolhatunk, mivel a dinamikus felhasználói koordinátarendszer felismeri a síkokat a pontfelhőben. Továbbfejlesztették a 3D tárgyrasztert is, így már a pontfelhőkből megállapítható jellegzetességeket (él, sarok, tengely stb.) is felhasználhatjuk pontkijelöléshez. A metszet objektum is támogatja a pontfelhőket, amelyekből alaprajzot is készíthetünk.
- Az új renderelési alrendszerben a renderelés beállításai is megváltoztak. A fotografikus expozíció beállításaival világosíthatunk a jeleneten, a fehéregyensúly-állításával hidegebb vagy melegebb megvilágítást alkalmazhatunk. Megadhatjuk a renderelési pontosságot és időtartamot is.
- 16 új parancs és 28 új rendszerváltozó jelent meg, megszűnt négy parancs és egy rendszerváltozó.
A részletekért kattintson a képre vagy a könyv címére!